Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Παναθηναικός-Καβάλα 16-1-11

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να ταλαιπωρείται από τα εξωαγωνιστικά προβλήματα όλο αυτό το διάστημα, αλλά αγωνιστικά αντίθετα δείχνει ιδιαίτερα ανεβασμένος. Τα διοικητικά προβλήματα υπό άλλες συνθήκες θα τον επηρέαζαν, αλλά φαίνεται πως αυτά μένουν μακριά από τον Ζεσουάλδο Φερέιρα και τους ποδοσφαιριστές που συνεχίζουν να κερδίζουν πραγματοποιώντας παράλληλα και καλές εμφανίσεις. Η νίκη επί της Καβάλας με 4-2 μπορεί να ήρθε λίγο αγχωτικά, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Αμπντούν και ισοφάρισαν σε 2-2 στο 43’ πάλι με τον ίδιο παίκτη, αλλά ο Παναθηναϊκός που είχε πρώτα ανατρέψει το σκορ με τα γκολ των Κατσουράνη (12’) και Σισέ (31’), πήρε τη νίκη με τον Γάλλο να πετυχαίνει ακόμα ένα με πέναλτι στο 63’ και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να κάνει το τελικό 4-2 οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.